ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն աշխատանքային այցով եղել է Տավուշի մարզում
ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն աշխատանքային այցով Տավուշի մարզում էր` հետևելու պետական միջոցներով և սուբվենցիոն ծրագրով իրականացվող աշխատանքների ընթացքին:
Մարզպետ Հայկ Ղալումյանի, համայնքապետերի և պատասխանատու պաշտոնյաների հետ դիտարկվել են մի շարք աշխատանքների կատարման ընթացքը:
Առաջին կանգառը Դիլիջանի Գետափնյա փողոցն էր, որը հիմնանորոգվում է սուբվենցիոն ծրագրով: Աշխատանքներն ակտիվ փուլում էին: Այնուհետև այցելել են Իջևան, որտեղ Երևանյան նրբանցքում նախ դիտարկել են փողոցների տուֆապատման աշխատանքները, որոնք ավարտական փուլում են, ապա Թուխիկյան և Սայաթ-Նովա փողոցների ասֆալտապատման միջոցով բարեկարգման աշխատանքները:
Նախարարը կանգառ է կատարել նաև պետական բյուջեի միջոցներով կառուցվող Գանձաքար-Իծաքար ճանապարհին: Քարիկամուրջի մոտ ՏԿԵ փոխնախարար Քրիստինե Ղալեչյանի, «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի ղեկավար Արմեն Զոհրաբյանի և այլ պատասխանատուների հետ քննարկվել է պատմամշակութային արժեք համարվող հին կամրջի պահպանման և նորի կառուցման հետ կապված մանրամասները:
Պաշտոնյաները սահմանամերձ Այգեհովիտում եղել են նաև պետական աջակցությամբ կառուցվող տներում: Միայն այս սահմանամերձ բնակավայրում 16 մլն դրամ աջակցությամբ 150 բնակելի տուն է կառուցվում: